Zraněný Bližňák vynechá alespoň 7 duelů: Slovan proti Podolski s Kopřiva a Mojžíšem

BRATISLAVA – Slovenský zástupce v KHL Slovan Bratislava se v nejbližších týdnech musí obejít bez útočníka Mária Bližňáka. Center první lajny “modrých” si totiž zranil koleno, nenastoupí na nejbližší tři domácí zápasy a nepojede ani na následující trip po soupeřových kluzištích.

Šestadvacetiletý slovenský reprezentant tak vynechá minimálně sedm zápasů. Bližňák se zranil v úterním setkání s Torpedem Nižnij Novgorod při nešťastné srážce s Markem Danem a duel nedohrál. Ve středu absolvoval vyšetření magnetickou rezonancí, která potvrdila obavy trenéra Rostislava Čadu. “S Bližňák to vypadá velmi špatně.Byla to smolný situace, Marko Daňo chtěl atakovat soupeře a trefil Bližňáka, “ uvedl.

Hlavní kouč v následujícím zápase proti Viťazu Podolsk, který je na programu ve čtvrtek v 19:00, už může počítat s Tomášem Mojžíšem. Jak informuje oficiální stránka klubu, český bek se vrátil do sestavy po zranění a nastoupí ve dvojici s Martinem Štajnochom. do druhé obrany se k Zdenka Kutlák posune Jonathan Sigalet. sedmým obráncem bude Vladimír Mihálik. v brance dostane podruhé v sezóně příležitost Miroslav Kopřiva.

Bližňáka zastoupí v prvním útoku Peter Ölvecký. ve druhém by měl na křídle dostat příležitost Tomáš Netík. na centri třetího útoku se s Hudacký a Kukumberg objeví Martin Bakoš.Ve čtvrtém útoku mladíků si zahraje T. Mikuš, Kolena a R. Mráz. Třináctým útočníkem by měl být Marko Daňo.

V brance Slovanu by měl proti Viťazu Podolsk znovu objevit Čech Miroslav Kopřiva, který podruhé v nové sezoně dostane přednost před týmovou jedničkou Jaroslavem Janus. Předznamenal to klubový web hcslovan.sk.

Devětadvacetiletý rodák z Kladna debutoval v dresu “modrých” v KHL ve třetím zápase sezóny 2013/2014 na ledě Dinama Minsk, kde Slovan prohrál 0: 2. Kopřiva měl v předmětném duelu 94,4-procentní úspěšnost zákroků.Slovan se v úvodu nového ročníku výsledkově trápí, na kontě má po pěti zápasech pouze dva body a skóre 6:17.

Předpokládaná sestava: Kopřiva (Janus) – Škoula, Sersen, Kutlák, Sigalet, stájích, Mojžíš – Miklík, Ölvecký, Vondrka – Netík, J. Mikuš, Bartovič – Kukumberg, Bakoš, Hudáček – R. Mráz, Kolena, T. Mikuš – Daňo