VIDEO Slovan poprvé utrpěl horkou ztrátu: Podbrezová stále neporazitelná

PODBREZOVÁ – Podbrezová fotbalisté dokázali vyhrát první zápas sezóny v nedělním utkání třetího kola Slovenské Premier League Slovan Bratislava 2-0.Navíc sami od začátku aktuálního ročníku ještě neokusili hořkost prohry a po dvou remízách dosáhli první vítězství.

< p> V prvním poločase měli mírně navrch domácí fotbalisté, ale poměrně málo se dostávali do gólových příležitostí.Zranitelnější byli Slováci na frontě. O čtrnáct minut později Schet našel Prškinu pravou nádobu s hlavou, která skončila další. Podbrezovčania pohrozili střílení centrem Peševskeho, se kterým měl brankář Mucha problémy. Tento hráč se také snažil z levé strany pod mírným úhlem, ale postrádal větší přesnost. Hosté by mohli otevřít skóre, pokud by byl Prischin přesnější a namáhavější. Dobrým pokusem se prezentoval z asi 25 metrů schéma, míč poslal pod břevno, odkud ji Kuciak vytlačil. Pak to zkoušel z podobné vzdálenosti z přímého kopu Priškin, ale jeho projektil letěl nad horní tyč.V závěru poločasu se ocitl v rohu šestnáctky nekrytý Burnet, no míč poslal přímo k brankáři Podbrezové.

Úvod druhého dějství měli lepší Bratislavané. Priškin nejprve zpoza šestnáctky pouze těsně minul levý horní roh Kuciakovu svatyně a o pár minut orazítkoval po přechodu do pokutového území pravou tyč. Na opačné straně prověřil Podíl dobrou střelou z třiceti metrů gólmana Muchy. Ten se zapotil i po hodině hry, kdy se musel pořádně natáhnout k tyči po hlavičce Vajda. Domov převzal iniciativu a zaplatil za to. V 78. minutě podíl z levé strany našel v pětce střídajícího Šafránka, který pouze nastavil nohu a skóroval.V tomto okamžiku Slovan nemohl nakonec najít odpověď, na druhou stranu si také pořídil podruhé po přestávce “Železiarov”, když se jiný střídavý hráč Breznanik těšil.

Marek Fabul, trenér Podbrezové: “Podařilo se nám být dominantní především ve druhé polovině. První polovina byla 50 až 50, ale po přestávce se hra rozvíjela v našem směru, s výjimkou mikrositu, když měl Slovan šanci a měli jsme štěstí. No, tak jsme tak dobře bojovali v předchozích zápasech i v tomto. Hráči byli houževnatí a vyplatili. Náš výkon ve druhém pololetí se stupňoval. Zásoby, ze kterých jsme zaznamenali gól, byly vynikající. Věřím, že budeme pokračovat v takových představeních.”

Pavol Šafránko, autor rozhodujícího cíle Podbrezové: < strong> “Podia jsem viděl, jak běží míč do křídla. Takže jsem se snažil dostat před obránce, co se mi podařilo a skóroval. Trénink mě poslal na hřiště, abych vstřelil gól, který se mi podařilo. Nebyl jsem ještě 100% zdravý, ale trenér věřil, že zvládnu osmdesát procent. Dokonce i ve druhém cíli jsem se zúčastnil, byla to hezká akce. Můžeme být šťastní.”

Nikodimos Papavasiliou, trenér Slovan Bratislava: ” V posledním zápase doma S Gold Moravany jsme ukázali charakteristiky, které potřebujeme k přenosu na všechna setkání. Dnes jsme však na kurzu neukázali své odhodlání. Trvalo nám třicet minut, než jsme se dostali do zápasu. Pokud nepůjdeme od začátku na sto procent, nemůžeme vyhrát hru. Klíčovým momentem tohoto souboje byla šance Priscilly, po níž se od nás odvrátilo štěstí. Pokud by se náš útočník obrátil, byl by to jiný zápas. Nechceme jít na nic. Chlapci neukázali žádnou povahu, nebyli schopni reagovat na nepříznivý stav.Musíme to zlomit, je nepřijatelné pro každého hráče. Jsem na ně naštvaný, protože přístup nebyl na místě. “

Ružomberok sdílí body s Trnava

První polovina hry byla většinou ohromena pouze mezi šestky, bez jakéhokoliv vzrušení v pokutovém území. Až 23 min. Došlo k akci hostí a Jirka testoval domácího brankáře Maceka. Následně došlo ke sporu na soudu. Za 31 min. Ružomberkova zátka Kružliak udělala chybu ve školním play-off, který Jirka potrestal otevřením branky – 0: 1. Gal-Andrezly mohl odpovědět, ale ve slibném postavení vynechal Spartaque. V 38. min.Ale domácí publikum rozveselilo Chriena, když Kupcova hlava překročila Jakubův hlavu.

Ve druhé polovině dne se vyšplhali aktivnější hosté, ale Leptané mohli jít do vedení. Po sólovém Chrienu, který v 59. min. Na levém břevnu bylo domácímu pokutu. Od tohoto okamžiku obdivovatelé N. Hrncary zjevně přidali a vyvíjeli velký tlak. Dvě skvělé příležitosti Mares nepoužily. V 75. min. Hladově na svém šestém místě vyhrál Lačen, když Trnavcanova intervence kopla penaltový kop. V 87. Jakub přemohl bombu Gala-Andrezly. Ružomberské tlak druhý gól však nepřinesl.

Norbert Hrnčár, trenér Ružomberka: “V prvním poločase byla na našich kopačkách určitá nervozita, netrpělivost, byli jsme v některých situacích uspěchaní.Během přestávky jsme říkali, že musíme být klidní a máme šanci vyjít. To se stalo, druhá polka přinesla naše absolutní nadvládu, mnoho stovek příležitostí. Je škoda, že jsme je nepoužili. Ostatní věci nebudu komentovat. “

Miroslav Karhan, trenér Trnavy: ” První poločas byl z naší strany celkem slušný, domácích jsme nepustili do vyložených šancí. Po chybě Ružomberské obrany jsme se Jirkou dostali do vedení, škoda, že pak mužstvo inkasovali gól po situaci, na jaké jsme kluků upozorňovali před zápasem. Druhá polovina byla z naší strany absolutní katastrofa, někteří hráči si myslí, že mají nějaké místo v kádru nebo v kině. To jim dávám jasně najevo, že tomu tak není. A budou se muset velmi rychle probudit.Čekáme na velmi důležitý zápas ve čtvrtek.