Island oslavuje obrat v nastavení, Fíni spochybňujú víťazný gól

Futbalisti Islandu predviedli v kvalifikácii o majstrovstvá sveta svoju bojovnosť a dvoma gólmi v nastavení vydreli výhru 3: 2 nad Fínskom. Tamojší komentátori ich kúsok prirovnali k pamätnému obratu Manchestru United vo finále Ligy majstrov 1999 s Bayernom Mníchov. Fíni však víťazný gól v piatej nastavenej minúte spochybňujú. Gólman Lukas Hradecký je presvedčený, že udržal loptu pred bránkovou čiarou.

“Je to nespravodlivé. Podľa mňa lopta neprekročil bránkovú čiaru. Nechápem, ako to mohli uznať, keď si nemohli byť úplne istí, že bola lopta v bránke, “ vyhlásil Hradecká. Po prvej teči na bránku loptu zrejme skutočne udržal na čiare, lenže potom prišla ďalšia strela, ktorú zastavil tvárou možno už za čiarou.Ale ani opakované zábery nepotvrdili, že lopta bola v bránke. “Ja ale lopta držal, a keď mi do neho znovu kopli, tak mal arbiter pískať faul,” hneval sa gólman slovenského pôvodu.

“Island mal len šťastie na rozhodcov. Remíza by bola spravodlivá, ale toto nie. Človek sa 95 minút o niečo snaží a potom dostane takú ranu. Dúfam, že už tohto rozhodcu nikdy neuvidím,” dodal.

To na Islande majú dôvod na radosť.


V stretnutí dvakrát prehrávali. Najprv na gól Teema Pukkiho odpovedal po rohovom kope Kári Arnason. Lenže už dve minúty nato vrátil Fínsku vedenie Robin Lod.

Island sa potom trápil a dokonca zahodil penaltu, ktorú nepremenil Gylfi Sigurdsson. Až v poslednej minúte sa po ďalšom rohovom kope presadil na zadnej tyči Alfred Finnbogason.Domáci pokračovali v tlaku a v piatej nastavenej minúte za to boli odmenení víťazným gólom, ktorý bol nakoniec pripísaný Ragnar Sigurdsson, ktorý ako prvý usmernil loptu na bránku, hoci dorážal Finnbogason.

“Všetci hovorili o tom , či bola lopta za čiarou. Po mojom zásahu ale podľa mňa bol celým objemom v bránke. Chápem Fínmi, asi by sme sa správali rovnako. ale nemožno hovoriť o tom, že by nám rozhodca pomáhal. Robil chyby na obe strany. Našťastie to najdôležitejšie rozhodnutie bolo v náš prospech, “ vyhlásil Finnbogason.

” boli to veľké nervy, ale je pozitívne, že sme nakoniec dokázali vyhrať. to je jediné, na čom záleží, “ vyhlásil po zápase Arnason. “Je to naozaj úľava. Ukázali sme našu odolnosť a bojovnosť.Je skvelé vidieť, že sa naši chlapci nikdy nezastaví, kým nemajú tri body, “ cenil si výkon svojich zverencov tréner Heimir Hallgrímsson.

Naopak tréner Fínska bol veľa naštvaný. ” Nechápem, ako môže arbiter uznať gól, o ktorom nie je presvedčený. Je to škandalózne, pretože gól nemal platiť, “ povedal Hans Backe.

Viac informácií o detskom nábytku: Nábytok online obchod