Čechy Zahlavová-Strycová získala v Trnavě Empire Slovak Open

TRNAVA – Česká tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová zvítězila ve finále dvouhry na turnaji ITF Empire Slovak Open v Trnavě (dotace 75 000 USD, antuka venku) nad druhou nasazenou Italkou Karin Knappová 6: 2, 6: 4.

Plzenská rodačka dosáhla na okruhu Mezinárodní tenisové federace (ITF) svůj devátý triumf, předloni uspěla i na úrovni tenisové asociace žen (WTA) v kanadském Québec City.Přes Knapp vedl duel 2: 0. Itálie má 5 primátů ve čtyřnásobných turnajích ITF, “

” Byl to můj třetí start v Trnavě a jsem rád, že jsem vyhrál. “Po dlouhé přestávce jsem hrál na třetí akci a okamžitě Vyhrála jsem, jsem nadšená.Bude to ještě dlouhá cesta, než se mi podaří vrátit se na někdejší pozice, ale těším se na to, “ cituje internetová stránka turnaje Zahlavova-Strycova, která se vrací do soutěžního dění po půlročním trestu za doping .

K finále uvedla: “ v prvním setu jsem byla aktivnější, ve druhém mi tuhly ruce, podmínky byly opravdu těžké, chlad a nepříjemný vítr.”

Češka, kterou trénuje Francouz Jérome Adamec, si odnáší 11 400 dolarů a 110 bodů do žebříčku.

Trnavský turnaj ITF žen se loni ještě konal v letním termínu a měl prémii 50 000 dolarů. Z trofeje se radovala Lotyšska Anastasija Sevastovová. Nyní se akce premiérově konalo jako Slovak Open.V sezónách 2003 – 2005 se mezinárodní otevřené mistrovství Slovenska nekonaly a po jejich obnovení – už v agendě Mezinárodní tenisové federace (ITF) – od roku 2006 v Bratislavě postupně triumfovali Dominika Cibulková, Němka Tatjana Mariová, Rusky Anastasia Pavľučenkovová a Jevgenije Rodinovo a Ukrajinky Kateryna Bondarenková a Lesia Curenková. Na loňský rok měl turnaj naplánovanou už jen prémii 25 000 USD a STZ ho nakonec zrušil.

Barbora Záhlavová-Strýcová (ČR) – Karin Knappová (Tal.-2) 6: 2, 6: 4